site.btaДългосрочната ми задача са правата на децата и въвеждането на съвременно детско правосъдие, каза кандидатът за омбудсман Джема Грозданова


Моята дългосрочна задача са правата на децата в отношението им със съдебната система и въвеждане на съвременно детско правосъдие. Това каза кандидатът за обществен защитник Джема Грозданова по време на днешното изслушване в парламентраната Комисия за пряко участие на гражданите, жалбите и взаимодействието с гражданското общество.
Грозданова подчерта и нуждата от промяна в системата за борба с противообществените прояви на малолетни и непълнолетни лица, която, по думите ѝ, е издадена още през 1996 година.
Tрябва да се промени и да се приеме най- накрая Законът за отклоняване от наказателно производство и налагане на възпитателни мерки на непълнолетни лица и се надявам заедно да успеем да го направим, каза Грозданова и подчерта нуждата от създаване на Национална информационна система за насилието над деца.
Като свои основни приоритети Грозданова открои няколко сфери от здравеопазването, като грижата за психично болните хора, новата детска болница и липсата на лекарства.
Комисията за пряко участие на гражданите, жалбите и взаимодействието с гражданското общество изслушва кандидатите за омбудсман. Кандидатурите за омбудсман са шест. Те са на Антон Станков, Мария Матева, Джема Грозданова, Димитър Маргаритов, Мая Манолова и Велислава Делчева.
/МК/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина