site.btaПП-ДБ издига доц. д-р Иван Стойнев за председател и член на Комисията за защита на конкуренцията
"Продължаваме промяната-Демократична България" (ПП-ДБ) издига доц. д-р Иван Стойнев за председател и член на Комисията за защита на конкуренцията (КЗК), съобщи пред журналисти в парламента депутатът Васил Пандов. Той подчерта, че ПП-ДБ ще номинират кандидати, които са доказани специалисти в съответната област и нямат политическа ангажираност.
Доц. Стойнев е преподавател в юридическия факултет на Софийския университет "Св. Климент Охридски", както и в няколко университета във Франция, обясни Пандов. Той е и носител на почетен знак от Френската република за академични постижения. Можем да кажем, че доц. Стойнев в лекциите си, курсовете по конкурентно право, е обучил повечето служители на КЗК в областта на конкуренцията, на картелното законодателство на ЕС, многократно е предоставял становища на европейските институции във връзка с конкурентното, антимонополното и картелното законодателство, добави Васил Пандов. Има и редица медийни изяви в тази посока,.
Считаме, че в България едва ли има човек, който е по-запознат и по-добре подготвен в областта на конкурентното и антикартелното законодателство, а виждаме че има големи дефицити в дейността на КЗК именно в тази посока, посочиха още от ПП-ДБ.
/МК/
news.modal.header
news.modal.text