site.bta„Детективи на европейски проекти“ в Благоевград се срещнаха с ръководителя на Представителството на Европейската комисия в България
![„Детективи на европейски проекти“ в Благоевград се срещнаха с ръководителя на Представителството на Европейската комисия в България](/upload/10417577/7.jpg?l=1000)
![„Детективи на европейски проекти“ в Благоевград се срещнаха с ръководителя на Представителството на Европейската комисия в България](/upload/10417577/7.jpg?l=1000&original=7411d29fd0d94c78ab7f66f77dfb84994a2d111e)
Участниците в националната кампания „Детективи на европейски проекти“ се срещнаха с ръководителя на Представителството на Европейската комисия в България Йорданка Чобанова в Областен информационен център – Благоевград, съобщиха от центъра.
,,Посетихме три центъра за подкрепа на деца с увреждания, на деца с тежки увреждания и също така център за обществена подкрепа за деца и техните семейства, които са създадени с европейско финансиране по две програми. Едната е ,,Региони в растеж" и ,,Развитие на човешките ресурси в периода 2014-2020 година", каза за БТА Елена Михова, експерт „Комуникация, информация и логистика“ в Областен информационен център – Благоевград.
Участие в срещата взеха представители на Общински младежки парламент, ученици от Езикова гимназия „Акад. Людмил Стоянов“ – Благоевград и Методи Байкушев, кмет на Община Благоевград.
Михова разказа, че това посещение е осъществено като част от инициативата ,,Детективи на европейски проекти". Това е един от проектите на Община Благоевград, благодарение на който са създадени тези три центъра. Младежите сами са избрали да ги посетят на предходна тяхна среща. Елена Михова поясни, че целта е те да се запознаят и да видят на място какво е направено с европейските средства, какви услуги се предоставят и кой може да се възползва от тях.
/ТТ/
news.modal.header
news.modal.text