site.btaЯзовир "Баячево" беше домакин на традиционния риболовен турнир "Децата на Велики Преслав"

Язовир "Баячево" беше домакин на традиционния риболовен турнир "Децата на Велики Преслав". Снимка: Риболовен клуб "Чисти брегове".

На язовир "Баячево" се проведе традиционният риболовен турнир "Децата на Велики Преслав", а отвореният характер на състезанието разшири участниците до 21, съобщи на Фейсбук страницата на риболовен клуб "Чисти брегове" председателят на организацията Георги Майсторски.

"Участниците бяха  в две възрастови групи (до 14 и над 14 години), младежите показаха завидни умения, тактически познания, търпение и находчивост. След три часа игра, най-добрите състезатели взеха своето и грабнаха заслужени награди", разказа Майсторски.

В класирането до 14 години първото място зае Елис Хюсеинова, втори се класира Стилиян Петров, а трети стана Осман Осман.

В крайното класиране за участници от 14 до 18 години първи е Даниел Белчев, втори - Виктор Красимиров, а трети - Велизар Николаев.

Наградата за най-малък участник получи 9-годишният Даниел Свиленов, а за най-голяма уловена риба (0,380 кг) беше отличен Преслав Пенчев, посочи Майсторски.

На страницата на риболовния клуб организаторите на турнира, проведен на 23 септември, изказват благодарност към Българската федерация по риболовни спортове за осигуряването на наградния фонд, към домакина - язовир "Баячево" и към спонсорите за осигурените захранка и стръв.

Както БТА съобщи, състезанието е традиционно за риболовния клуб, а за втора година турнирът се организира на язовира в с. Баячево.

Общо 16 души се включиха през месец юли в открития риболовен турнир за деца и майстори, организиран от Риболовен клуб "Чисти брегове" и проведен на язовир "Шумен". В турнира важаха официалните правила на Българската федерация по риболовни спортове за риболов на плувка в сладки води.