site.btaИвана Томова от Козлодуй стана шампионка по бокс в тежка категория при девойки до 18 години на Държавното първенство

БТА, Враца (20 септември 2024) кореспондент на БТА във Враца Лиляна Рашкова Снимка: Георги Вачев

Ивана Томова от Козлодуй стана за пети път шампионка по бокс в тежка категория при девойките до 18 години на Държавното лично първенство за младежи и девойки, проведено в Плевен от 17 до 20 септември. Това каза за БТА треньорът ѝ Георги Вачев.

Той допълни, че от спортен клуб "Златните момчета" Козлодуй са участвали и 14-годишната Нели Станкова, както 17-годишната Людмила Иванова. И двете са втори в своите категории, информира Вачев.

На шампионата в Плевен участваха четиридесет клуба и над 160 състезатели от цяла България.

„Нашите момичета играха отлично и вярвам, че през следващата година и трите ще бъдат на най-високото стъпало на призовата стълбица”, каза треньорът и председател на клуба по бокс "Златните момчета".

В клуба активно тренират над 80 деца и младежи от Козлодуй и региона. Вачев каза, че подготвят седмото издание на международен турнир по кикбокс, който ще посрещне над 220 бойци от четири държави. Спортното събитие се провежда от 3 до 6 октомври в атомната столица.

Към 02:05 на 27.09.2024 Новините от днес