site.btaДва златни медала за пернишкия боксов клуб Миньор от Държавното първенство по бокс за младежи и девойки в Плевен

БТА, Снимка: Далия Райчева, БК "Миньор"

Състезателките от пернишкия боксов клуб Миньор Антонина Борисова и Виктория Павлова спечелиха златни медали в категориите си на Държавното лично-отборно първенство за младежи и девойки в Плевен. Това съобщи треньорът им Далия Райчева.

Шампионатът започна на 17 септември и ще приключи утре. Развоят ще определи крайното класиране в отборното първенство за тази година.

Клуб Миньор е представен от Борисова в категория до 57 килограма и от Павлова в тегловата категория до 54 килограма във възрастовата група девойки до 18 години.

"Виктория Павлова изигра две срещи, като и двете бяха с отказване на противничките от Сливен и Русе в първи рунд", допълни наставника Райчева.

Антонина Борисова направи тежък мач срещу боксьорката от Първенец.

"Имаха сериозен сблъсък, в който нашето момиче победи противничката си с 5:0 съдийски гласа“, коментира още треньорката на девойките.

„Много съм щастлива, че и двете момичета спечелиха златни медали. Отидохме с две състезателки и спечелихме две отличия, това е сто процента злато. Беше сериозно състезание“, коментира за БТА Далия Райчева.

От 26 ноември до 1 декември в Перник ще се състои Държавният шампионат по бокс за мъже и жени.

Към 01:25 на 27.09.2024 Новините от днес