site.btaНаградиха победителите от Световното първенство по коло ориентиране пред зала "Арена Шумен"

С церемония по награждаване пред зала "Арена Шумен" беше закрито Световното първенство по коло ориентиране. Снимка: кореспондент на БТА в Шумен Антоний Димов.

С церемония по награждаване пред зала "Арена Шумен" завърши Световното първенство по коло ориентиране, което се състоя в Шуменско от 9 до 15 септември.

Заместник-кметът на община Шумен доц. Виктория Ковчазова, старши експертът по младежки дейности, спорт и туризъм в общинската администрация Даниел Даулов и организатори на състезанието връчиха отличията на участниците в различни категории на състезанието.

За първо място в генералното класиране на Световното първенство по коло ориентиране при мъжете и жените беше дадена награда от 1000 евро, за завършилите на второ и трето място също бяха осигурени финансови награди.

Световното първенство по коло ориентиране е част от календара на Международната федерация по ориентиране. В него се включиха 185 състезатели от различни страни. Спортният клуб по ориентиране "НСА - СиВен" и Българската федерация по ориентиране са организатори на The World Mountain Bike Orienteering Championship (WMTBOC) 2024

Както БТА съобщи, на 10 септември пред зала "Арена Шумен" бяха наградени най-добре представилите се състезатели в спринта, който се проведе в района на Плиска. Припомняме, че председателят на местния спортен клуб по ориентиране "Мадарски конник" обяви, че състезателите бяха придружени от 34 треньори от 23 държави.