site.btaНад 3300 лева са събрани от благотворителната кампания по време на стрийтбол турнира Shumen GT 3x3 в Шумен

Снимка: кореспондент на БТА в Шумен Антоний Димов/архив

В благотворителна кампания по време на стрийтбол турнира Shumen GT 3x3, организиран от Фондация „Гален Темелков" са събрани  3323,70 лв, съобщи за БТА Марина Персенг, учредител на фондацията. Събраните средства ще бъдат използвани за стипендии за кандидат-студенти и студенти по медицина. Мъжките отбори „Стенокардия" - Бургас и „Кръга Мисъл" - Шумен са дарили спечелените от тях парични награди за кампанията, уточни Персенг.

Националният стрийтбол турнир Shumen GT 3x3 се състоя за трета поредна година в Шумен, на 7-и и 8 септември. Срещите се играха на хеликоптерната площадка край паметника "Създатели на Българската държава". Участваха общо 45 отбора - 10 мъжки и 35 подрастващи. Турнирът е част от официалния календар на Стрийтбол турнирите в света (FIBA 3X3), допълни Персенг.

В категорията ,,Мъже” първото място зае „Волтрон" - Търговище. Втори се класира „Стенокардия" - Бургас. Третото място спечели „Кръга Мисъл" - Шумен. При момчетата до 14 години първото място спечели отборът „Костенурките нинджа" - Добрич. При момчетата до 16 години първи е тимът „Диков и компания" - Добрич. При юношите до 18 години победител е „Канго 1.9" - Шумен. При момичетата до 14 години победител е отборът „Мълнии" - Търговище. При момичетата до 16 години на първо място се класира тимът „Пилетата на Рошката" - Шумен.

Както БТА съобщи, конкурса по стрелба от тройката спечели Александър Янчев от „Волтрон". Припомняме, че Марина Персенг коментира, че "спортът е част от здравето на нацията ни. Това породи идеята да направим турнир, конкретно в Шумен, там откъдето тръгна Фондация „Гален Темелков“. Миналата година в турнира по баскетбол, който се състоя пред зала „Арена Шумен“, с участници от Сърбия, Турция и Румъния и България, се включиха 55 отбора.