site.btaОтборът на Девето основно училище „Панайот Волов“ в Шумен зае четвърто място на Международното младежко състезание по пожароприложен спорт

Отборът на Девето основно училище „Панайот Волов“ в Шумен зае четвърто място на Международното младежко състезание по пожароприложен спорт. Снимки: ГДПБЗН и ОДМВР – Шумен/Архив.

Отборът на Девето основно училище „Панайот Волов“ в Шумен завоюва четвърто място на Международното младежко състезание по пожароприложен спорт в Италия, съобщават от Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ (ГДПБЗН) на страницата си в една от социалните мрежи.

Младите огнеборци от Шумен постигнаха отлични времена в двете състезателни дисциплини – „Бойно разгръщане на състезателна пътека“ и „400 метра щафетно бягане с препятствия“, съответно 39,35 и 66,78 сек. В крайното класиране не им достигнаха само секунда и 19 стотни, за да влязат в челната тройка. Шуменци участват за трети път на международния форум и отново са в „златната десетка“, като това е най-доброто класиране до момента за тях и съответно за България, се отбелязва в публикацията.

Дебют в международните състезания направиха отборите на Средно училище „Никола Вапцаров“ в Айтос и 101-во средно училище "Бачо Киро" в София. Състезателите от Айтос също показаха добри времена и имаха шанс да заемат петото място, но заради нарушение се класираха единадесети. Отборът на столичното учебно заведение зае деветнадесета позиция в класирането при момичетата, съобщават още от ГДПБЗН и допълват, че 56 отбора от 22 държави са участвали на 24-тото издание на състезанието, състояло се в италианския град Борго Валсугана, Италия.

Отборът на Девето основно училище „Панайот Волов“ в Шумен, който за поредна година се бори да спечели републиканското състезание „Млад огнеборец“, остана на второ място в надпреварата тази година, състояла се по традиция в курортния комплекс „Албена“. Състезанието спечели отрядът на Средно училище „Никола Вапцаров“ в Айтос

Младите огнеборци от Девето основно училище „Панайот Волов“ от Шумен спечелиха купа „Свиленград“ на 14 май , а след това, за поредна година - и областния кръг на състезанието „Млад огнеборец“

Отборът на учебното заведение в шуменския квартал „Дивдядово“ през 2023 г. завоюва за втора поредна година републиканското състезание „Млад огнеборец”, беше победител и през 2018 г.