site.btaБаскетболистките на „Светкавица – Мебел стил“ спечелиха Републиканското първенство за 13-годишни

Баскетболистките на „Светкавица – Мебел стил“ спечелиха Републиканското първенство за 13-годишни, Снимка: Христиана Златкова

Баскетболистките на „Светкавица – Мебел стил“ спечелиха Републиканското първенство за 13-годишни, на което Търговище бе домакин. Пред своя публика тимът надигра представителките на „Септември 97“ (София) и дублира шампионската си позиция от миналата година. Срещата завърши при резултат78:57.

Пред репортер на БТА треньорът на момичетата от „Светкавица – Мебел стил“ Христиана Златкова коментира добрата игра на състезателките с отговорното им поведение и дисциплина. „Момичетата много стриктно изпълняваха препоръките на екипа ни. Представиха се перфектно и в защита, и при атаките“ – каза Златкова. Тя благодари за оказаната подкрепа на треньорите Мирела Тодорова и Николай Златков, подпомагали играта до последната минута.

Третото място на първенството зае отборът на „Левски“ (София), след като в мача за бронзовите медали отстрани баскетболистките на „Дунав“ (Русе).

През целия ден днес зала „Иван Ангелов“ бе изпълнена с публика. Пред нея в знак на благодарност медалистите се поклониха след официалното награждаване.

Към 09:36 на 10.07.2024 Новините от днес