site.btaНад сто деца и възрастни съчетаха виртуално и реално преживяване чрез първите „РазГРАДСКИ игри на открито“
Общо 120 деца и възрастни откликнаха на най-новото предизвикателство, отправено им от Местната комисия за борба с противообществените прояви на малолетни и непълнолетни (МКБППМН) към Община Разград, и съчетаха виртуално и реално преживяване чрез участието си в първите „РазГРАДСКИ игри на открито“. Това съобщиха от общинската администрация в лудогорския град.
Градското приключение, създадено специално за младите хора в Разград от екип на „Вътрешен глас“, която от няколко години реализира успешно подобни игри в Пловдив, се реализира съвместно с Профилираната природоматематическа гимназия (ППМГ) „Акад. Никола Обрешков”. В интерактивните приключенски дейности, които отведоха вчера и днес участниците на пътешествие в градска среда, се включиха отбори от различни гимназии. При разработване на играта организаторите възложиха на авторите да включат в нея градски обекти, свързани със семейни, културни, общностни ценности и традиции. Юридическата грамотност на участниците бе повишена, като трасето на играта премина през няколко институции, свързани с противообществените прояви и опазването на закона. Младежите освен, че научиха много за родния си град, решавайки разнообразни по тип и трудност загадки, създадоха и нови приятелства, както им препоръча при откриването на събитието Елка Неделчева, председател на МКБППМН и зам.-кмет на Община Разград, посочиха от общината.
Според организаторите Първата „РазГРАДСКА игра на открито“ може да бъде изиграна още стотици пъти, като молбата към участниците е да не разкриват на следващите отбори локациите и малките тайни по разрешаване на ребусите, анаграмите, пъзелите и логическите задачи. Секретарят на местната комисия за борба с противообществените прояви Диана Господинова ще съдейства на училища, класове или дори приятелски групи, които искат да я изиграят до края на юни. След това играта отново може да бъде отворена при заявка през новата учебна година.
Играта е подходяща и може да се играе за патронните празници на училищата, защото сплотява класовете и запознава с историята на града. Особено подходяща е обаче за младежи на границата на пълнолетието, защото повишава ориентацията не само в родния град, но и в света на възрастните с неговите институции и нови отговорности, смятат организаторите на превантивната инициатива в Разград.
/БИ/
news.modal.header
news.modal.text