site.btaКметът на Община Видин се срещна с Йоана Георгиева, която спечели два медала на Световното първенство по кану-каяк до 23 години

Кметът д-р Цветан Ценков се срещна със състезателката на видинския клуб "Бдин 77" Йоана Георгиева, която спечели златен и сребърен медал на Световното първенство по кану-каяк за младежи и девойки до 23 години

Кметът на Община Видин д-р Цветан Ценков се срещна със състезателката на видинския клуб "Бдин 77" Йоана Георгиева, която спечели златен и сребърен медал на Световното първенство по кану-каяк за младежи и девойки до 23 години в Аурондзо (Италия). Той й връчи грамота и плакет, а награда получи и треньорът на националния отбор Цветан Иванов.

Световната шампионка сподели, че да си на върха е уникално усещане, което е изисквало много труд, сълзи и пот. Въпреки това всички тези лишения си струват, когато се изкачиш най-горе и чуеш химна на страната ни. Следващото състезание, което й предстои, е Световното първенство за мъже и жени в Дуисбург, Германия.

Треньорът Цветан Иванов отбеляза, че на предстоящото Световно първенство те ще се борят за спечелване на квоти, така че през следващата година България да има представител на олимпиадата в Париж.

В момента във видинския клуб "Бдин 77" има смяна на поколенията. В клуба тренират 22 деца от 3 до 9 клас, а в националния отбор - пет човека.

По думите на треньора, Видин има много талантливи деца. Благодарение на общината, която дава най-много средства, се надява да има развитие, за да продължи славната традиция на гребането във Видин.

"По Националния план за възстановяване и устойчивост се подготвя проект за енергийно обновяване на Гребната база във Видин, която да се превърне в модерен спортен център", отбеляза кметът Ценков.

Той изрази надежда, че при подобряване на условията ще се търсят и високи спортни постижения, а не само спортът да бъде средство за борба с негативните явления.

Към 19:24 на 07.07.2024 Новините от днес