site.btaЗавръща се Фестивалът на баницата в културния календар на Кърджали
BOBSTH 11:14:31 29-08-2015
PP1113BO.012
Кърджали - фестивал
Завръща се Фестивалът
на баницата в културния
календар на Кърджали
Кърджали, 29 август /Петър Бакалов, БТА/
Фестивалът на баницата се завръща в културния календар на Кърджали. Третото издание на форума "Бъдеще с традиции" ще е на 5 септември от 10.00 часа в централната градска градина. Инициативата е на областния управител Илия Илиев, съобщиха от пресслужбата на областната администрация.
Целта на фестивала е да популяризира бита, фолклора, кулинарното многообразие и туристическия профил на региона. Над 200 баници, приготвени по автентични народни рецепти, ще бъдат експонирани на специални рекламни щандове. Ще има изложение на хлебни, сладкарски изделия и на пчелни продукти. Ще танцуват самодейци от читалище "Родопски фар" и ще има концертна програма на оркестър "Славяни" от Стара Загора.
На форума са поканени министърът на туризма Николина Ангелкова и министърът на земеделието и храните Десислава Танева. Най-изкусно приготвените специалитети ще бъдат отличени със специални плакети.
/ПП/
news.modal.header
news.modal.text