site.btaЗаместник-министър Бойко Малинов ще се срещне с рибари заради напрежението за "Болата"
BOBSTH 17:29:31 02-06-2016
MH1728BO.040
Каварна - "Болата" - зам.-министър - среща
Заместник-министър Бойко Малинов ще се срещне с рибари заради напрежението за "Болата"
Добрич, 2 юни /Юлияна Христова, БТА/
Заместник-министърът на околната среда и водите Бойко Малинов и областният управител на Добрич Детелина Николова ще се срещнат с рибари и жители на община Каварна заради създалото се напрежение около залива "Болата", съобщиха от пресцентъра на областната администрация.
На днешната информационна среща на Министерството на околната среда и водите в Търговище Николова е разговаряла с министър Ивелина Василева по повод разпореждането на министерството да бъде ограничен достъпът на автомобили до плажа в залива "Болата". Мярката провокира недоволство сред жителите на близкото село Българево, които обявиха, че са готови на протести, поясняват от пресслужбата на областната управа.
След разговорите днес е договорено на предстоящата среща в Каварна на 7 юни да се търси решение на проблема за достъпа на автомобили до плажа.
/МХ/
news.modal.header
news.modal.text