site.btaТурското министерство на отбраната скоро ще назначи военен аташе в Сирия
![Турското министерство на отбраната скоро ще назначи военен аташе в Сирия](/upload/9154971/1000045739.jpg?l=1000)
![Турското министерство на отбраната скоро ще назначи военен аташе в Сирия](/upload/9154971/1000045739.jpg?l=1000&original=)
Турското министерство на отбраната скоро ще назначи военен аташе в Сирия, предаде турската държавна телевизия ТРТ-Хабер.
Скоро ще назначим наш военен аташе в Дамаск, посочи източник от турското военно министерство, цитиран от телевизионния канал.
От ведомството също така отбелязаха, че „Турция продължава да подкрепя новите власти в Сирия и народа на страната“.
Приоритет е да прочистим Сирия от терористични организации. По този въпрос има консенсус между нашата страна и новата сирийска администрация, посочи източникът от военното министерство.
Присъствието на турските въоръжени сили в Сирия остава. Те гарантират сигурността на нашите граници и са ангажирани с прочистването на региона от терористи, каза още представителят.
/СУ/
news.modal.header
news.modal.text