site.btaХИНА: Хърватският състезател Давор Комар спечели златото на Параевропейското първенство по боча

Снимка: ХИНА

Най-добрият състезател по боча на Хърватия Давор Комар спечели златен медал на първенството в Ротердам, проведено като част от параевропейските игри през 2023 г., предаде хърватската агенция ХИНА.

Това е първият европейски медал за Хърватия в състезания по боча за хора с увреждания в историята на хърватската паралека атлетика и най-големият успех в кариерата за единствения хърватски състезател по боча, който е участвал на параолимпийските игри в Токио през 2021 г.

Освен златния медал Комар спечели и 45 точки, което ще го върне на четвърто място в световната ранглиста и много близо до това, да си осигури влизане за Параолимпийските игри през 2024 г. в Париж.

Боча е параолимпийски спорт за прецизност и стратегия, подобен на боулинг или кърлинг, който се играе от спортисти с церебрална парализа, мускулна дистрофия и свързани увреждания. Това е един от двата параолимпийски спорта, които нямат олимпийски аналог.

(Тази информация се разпространява от БТА по договор с хърватската агенция ХИНА)