site.btaСкот Мактоминей е под въпрос за Наполи за утрешния мач с Фиорентина заради приумора


Полузащитникът на Наполи Скот МакТоминей се чувства изтощен заради преумора и натрупване на мачове, като шотландецът е под въпрос за домакинството на Фиорентира в Серия А, обяви мениджърът на тима Антонио Конте.
Мактоминей, който се присъедини от Манчестър Юнайтед миналата година за 30.5 милиона евро, има 29 мача и 7 гола във всички турнири от началото на сезона досега, като попаденията му са само с два по-малко от тези на голмайстора на тима Ромелу Лукаку.
"Мактоминей просто е претоварен. В последните няколко дни тренировките му бяха по-кратки от тези на останалите от отбора. Имаме още 24 часа и в тях ще преценим какво може да му дадем като игрова практика утре. Разбира се, ще вземем най-доброто решение за момчето", заяви Конте пред журналистите днес.
"Мога да кажа, че Били Гилмор се справи отлично срещу Интер. И също това казах и на момчетата в съблекалнята. На терена излизат тези 11, които заслужават да играят и няма никакви гарантирани титулярни места. До края на сезона има 11 мача, 11 битки, 11 финала. Но нищо няма запазено, нищо не е дадено предварително, каза още Конте.
Наполи, които са втори с 57 точки и изостават на точка от лидера Интер Милано, ще се стремят към първата си победа от края на януари, когато в неделя посрещат седмия Фиорентина.
Треньорът добави, че при това положение за Наполи е жизнено важно да вземат успех. "Във всеки мач трябва да търсим трите точки. Имаме доста победи, но някой път се налага да се потрудим повече, както през последния месец, в който имахме четири равенства и едно поражение. Това е пътят, който ни чака, и не бива да се отчайваме. В някои моменти трябва да бъдем добри, да стискаме зъби“.
Наполи са отбелязали 43 гола в лигата в 27 мача този сезон, което е най-малко от всички отбори в първата петица. Запитан как могат да подобрят резултата си в атака, Конте посочи профила на играчите в състава, като каза: "Лично аз не мога да се справя с това. Ако погледнете статистиката на състава и не откриете много играчи с биография с много голове, не можем да измислим реализатори от никъде. Важното е отборът да се старае, а така всеки може да се превърне в герой за нас".
/АВ/
news.modal.header
news.modal.text