site.btaЛил постигна успех като гост на Ланс в мач от Лига 1

Лил постигна успех като гост на Ланс в мач от Лига 1
снимка: AP Photo/Manu Fernandez

Дузпа на Джонатан Дейвид дълбоко в добавеното време даде аванс на тима на Лил, който спечели с 2:0 като гост на Ланс в среща от деветия кръг на футболното първенство на Франция.

Дейвид вкара в осмата минута след 90-е с удар в горния ъгъл и беше освиркан от феновете на домакините. Това беше неговият 11-и гол в 16 мача във всички турнири. Мохамед Байо добави втори три минути по-късно, за да направи 2:0.

Отборът на Ланс, който изглеждаше стабилен през цялото време, но се пропука в самия край, допусна първа загуба за сезона.

Емоциите взеха връх в края, когато играчи и служители на двата отбора се включиха в разгорещена размяна на думи и жестове.

Лил получи късната дузпа след проверка със системата за видеоарбитраж ВАР, която потвърди, че Кевин Дансо е играл с ръка с топката в наказателното поле. Дейвид отпразнува попадението си, имитирайки стрелба с автомат с ръце, и получи жълт картон.

Втората поредна победа на Лил като гост последва успеха с 3:1 над Атлетико в Шампионската лига. След като отбеляза победния гол срещу Реал Мадрид този месец, Дейвид вкара и две попадения срещу Атлетико в сряда.

Лил остана на четвърто място в класирането, увеличавайки преднината си пред Ланс на три точки.

В неделя е дербито между Олимпик Марсилия и шампиона Пари Сен Жермен.