site.btaМаурисио Почетино направи успешен дебют начело на САЩ при победа срещу Панама в контрола

Снимка: AP Photo/Julio Cortez

Маурисио Почетино направи успешен дебют начело на националния отбор по футбол на САЩ, който спечели с 2:0 срещу Панама в контрола среща в събота. Бившият треньор на Челси бе назначен на поста през миналия месец на мястото на Грег Берхалтер, който претърпя провал на Копа Америка.

Американците не започнаха добре и трудно намираха пространства в половината на панамците, като най-доброто положение бе пропиляно от Кристиан Пулишич. Нападателят получи топката в наказателното поле и стреля, но ударът бе блокиран от вратаря Орландо Москера.

Пулишич и неговите съотборници обаче влязоха в ритъм през втората част. Четири минути след началото той подаде на Юнус Муса и халфът на Милан реализира гол за 1:0, а вратарят Матю Търнър съхрани крехкия аванс на САЩ със спасявания срещу Йоел Барсенас и Хосе Родригес.

Резервата Рикардо Пепи пък се разписа в добавеното време на срещата за крайното 2:0 в полза на САЩ, чийто следващ мач е срещу Мексико в Гуадалахара във вторник.

Към 11:19 на 13.10.2024 Новините от днес