site.btaКирил Десподов бележи за победа на ПАОК, АПОЕЛ с Георги Костадинов отпадна след дузпи в Лига Европа

Brian Lawless/PA via AP

Кирил Десподов се разписа за ПАОК при победата с 2:0 като гост в реванша срещу Шамрок Роувърс от плейофния кръг в Лига Европа.

Българският национал игра цял мач и отбеляза втория гол за гръцкия шампион в 75-а минута след пас на Тайсон. Попадението е първо за Десподов през този сезон. Преди това Магомед Оздоев даде преднина на ПАОК с попадение в 64-а минута.

ПАОК намери място в основната фаза на Лига Европа с общ резултат 6:0 от двата мача срещу ирландците.

Друг български национал - Георги Костадинов, отпадна по драматичен начин от Лига Европа със своя АПОЕЛ Никозия след дузпи срещу латвийския РФС.

АПОЕЛ спечели в редовното време с 2:1, с което изравни общия резултат на 3:3. В продълженията до нов гол не се стигна, а при дузпите играчите на РФС, водени от бившия играч на ЦСКА Викторс Мороз, успяха да надделеят с 4:2.

Георги Костадинов влезе на терена в 80-ата минута за АПОЕЛ, но не успя да помогне на своя тим да елиминира съперника.

Бешикташ и Макаби Тел Авив се класираха напред в Лига Европа след разгромни победи в своите срещи-реванш.

Бешикташ се наложи с 5:1 срещу швейцарския Лугано, а Макаби разби сръбския Бачка Топола също с 5:1 като гост и общ резултат от двата мача 8:1.

Португалският Брага преодоля австрийския Рапид Виена след равенство 2:2 на реванша. Брага спечели първия мач с 2:1, а на реванша във Виена изоставаше с 0:2, но геройски успя да стигне до частичен обрат и равенство 2:2, което класира тима за следващата фаза на Лига Европа.

Румънският ФКСБ драматично елиминира австрийския ЛАСК. След равенство 1:1 в първия мач, на реванша в Букурещ ФКСБ стигна до скъпоценния успех с 1:0 с гол на Дариус Олару в добавеното време.

Към 04:21 на 30.08.2024 Новините от днес