Старши треньорът на Карабах след успеха в Разград

site.btaГурбан Гурбанов: "След поражението в Баку казах, че сме минавали вече през такива мачове и можем да отстраним Лудогорец"

Гурбан Гурбанов. Снимка: AP Photo/Ehtiram Jabi

Старши треньорът на азербайджанския Карабах (Агдам) Гурбан Гурбанов беше много спокоен след убедителната победа със 7:2 след продължения над Лудогорец (Разград) в третия кръг на Шампионската лига. Той каза, че в клуба му са били наясно със силата на българския първенец, но много пъти са попадали в такива ситуации и имат опита как да излязат.

Първата среща в Баку завърши с успех на разградчани с 2:1, но днес те трябваше да претърпят най-унизителното си поражение у дома в европейските турнири.

"На първо място поздравявам моите играчи. Наслаждавах се на хода на мача, защото в Баку видяхме силата на този противник. Те действаха по неприятен за нас начин и трябваше да го неутрализираме. Но още през първото полувреме, въпреки факта, че бяха напред, те допуснаха два пъти неочаквано да отбележим от стандартни положения. Може би са били малко невнимателни, когато са атакували. Постепенно успяхме да овладеем играта. Преди мача говорихме с момчетата, че трябва да действаме спокойно до самия край и да останем в мача, тъй като това е много важно. Имаше известно вълнение в началните минути, но то постепенно изчезна", започна Гурбанов.

"След поражението в Баку казах на играчите, че сме минали през такива мачове. Също така им казах, че мачът може да продължи 120 минути. Тоест трябва да сме психологически подготвени за това. Поздравления за всички наши фенове и Азербайджан. Победата е мтого хубава. Такива мачове позволяват както на играчите, така и на клуба да растат, характерът ни става по-силен. Тази игра беше като трилър. Днес това наистина беше моят Карабах, Карабах на Азербайджан, допълни легендарният специалист.

Относно предстоящия съперник в плейофния кръг на квалификациите за Шампионската лига - Динамо (Загреб), наставникът каза: "Да си призная, нямам информация за Динамо, тъй като всичките ми мисли бяха за мача с Лудогорец.” Това е много опитен противник. Ще се опитаме да го опознаем по-добре през следващите дни. С всеки нов кръг ви очакват по-силни противници. Трябва да си готов за тях. Сега ще искам да оставим радостта зад гърба си и да гледаме напред. Аз им вярвам, че така ще се отнесат, защото тези момчета се стараят много, те са трудолюбиви. Заради тях и заради феновете всички искаме да играем в основната фаза на Шампионската лига".

Към 04:18 на 14.08.2024 Новините от днес