site.btaБългарският треньор Станимир Стоилов дебютира в турската Суперлига с нулево равенство при гостуването на Анталияспор

снимка: Göztepe Spor Kulübü

Българският треньор Станимир Стоилов дебютира в турската Суперлига с отбора си Гьозтепе (Измир) с нулево равенство при гостуването на Анталияспор в 1-ия кръг. Гьозтепе се завърна в елита на Турция след две години пауза, а Стоилов беше човекът, който спечели промоцията.

Срещата не изобилстваше от кой знае колко голови положения, като всеки отбор отправи едва по два удара към вратата на противниците. Медиите в Турция отбелязаха, че 22-ата на терена са имали сериозни затруднения заради горещото време, както и дебютът на новия треньор на домакините Алекс де Соуза – бивш полузащитник на Фенербахче.

Преди почивката Анталияспор имаше две добри атаки, които обаче не завършиха с точен изстрел. В края на първата част и футболистите на Стоилов създадоха хубава възможност, но вратарят Кенан Пирич отрази удара на Ромуло, засякъл центриране на Назим Сангаре.

Две минути след началото на второто полувреме футболистите от Анталия пратиха топката във вратата на Гьозтепе, но съдията отмени попадението след преглед с помощта на системата за видеоповторения (ВАР) заради нарушение срещу вратаря Арда Йозчимен. Гьозтепе можеше да вземе победата, ако пет минути преди края Исмаил Кьойбаши беше пратил топката във вратата след центриране от свободен удар.

По същото време се игра и срещата Фенербахче – Адана Демирспор, която завърши 1:0. "Фенерите", водени от легендата Жозе Моуриньо, стигнаха до първата си победа за сезона с гол на Един Джеко в 34-ата минута след подаване от Ален Сен-Максимен.

Към 06:17 на 11.08.2024 Новините от днес