site.btaИталия победи Полша на олимпийския турнир по волейбол за мъже и ще срещне Япония на четвътрфиналите

Италианският национал Алесандро Микиелито по време на мача срещу Полша / AP Photo/Dolores Ochoa

Италия победи Полша с 3:1 (25:15, 25:18, 24:26, 25:20) в турнира по волейбол за мъже на Олимпийските игри в Париж и така стана ясна схемата за предстоящите четвъртфинални мачове.

Италианците са победители в група В. Световните шампиони доминираха изцяло в мача с поляците и взеха заслужено победата, която ги остави в челото на потока с девет точки. Това е единственият отбор с три победи без тайбрек и това ги изпраща на отбора на Япония. Азиатците взеха третото място в група С с четири точки.

"Първото място ни дава самочувствие, но сега започва нов турнир. Във всеки мач нататък или печелиш, или се прибираш вкъщи, но ние сме готови. Японците имат силен отбор, каквито са всички четвъртфиналисти. Загубихме два пъти срещу тях наскоро и няма да бъде лесно, но знаем на какво ниво сме способни да играем. Показваме го до момента", каза италианският национал Алесандро Микиелито, цитиран от volleyballworld.com.

Също без поражение, но с осем точки, е отборът на САЩ в група В. Съперник на американците ще бъде шампионът от Рио 2016 Бразилия, който продължава напред като трети в група С.

Словения, дебютант на Олимпийски игри, спечели група А с осем точки и ще играе на четвъртфиналите срещу отбора на Полша, който бе втори в група Б с пет точки. Последният четвъртфинал противопоставя олимпийския шампион Франция, който бе втори в група А с шест пункта, срещу Германия, който постигна същия резултат в група С.

Към 04:19 на 04.08.2024 Новините от днес