site.btaЛокомотив (Горна Оряховица) победи ФК Ловеч в контролна среща на два отбора от Втора лига

Снимка: Минко Чернев/БТА (ПБ)

Новакът във Втора лига Локомотив (Горна Оряховица) се наложи над ФК Ловеч с 2:1 (1:0) в контролна среща. Горнооряховци направиха сериозна селекция с опитни футболисти с мачове в Първа лига и това се отрази и на поведението им на терена.

Едно от новите попълнения Антонио Ласков откри резултата преди почивката. Голът беше изработен след бърза контраатака в която Пахама намери непокрития Ласков и той се разписа във вратата на Симеон Симеонов.

През втората част Георги Колев вкара втори гол за Локомотив, а Юсеин Касов върна едно попадение за гостите от Ловеч, след като беше най-съобразителен при изритана топка от влезлия на полувремето 18-годишен вратар Ивайло Неделчев.

В друга контролна среща Миньор (Перник) завърши 1:1 на свой терен срещу амбициозния третодивизионен ФК Кюстендил.