site.btaКирил Десподов игра цял мач в експериментален състав на ПАОК, който загуби от белгийци в контролна среща

Снимка: Владимир Шоков/БТА (ПБ)

Капитанът на българския национален отбор по футбол Кирил Десподов игра цял мач в първата от двете днешни контролни срещи, които имаше в програмата на ПАОК (Солун). От 15:00 часа вариант на тима излезе срещу белгийския Юнион Сeн Жилоаз, а Десподов беше цял мач на терена. Белгийците обаче обърнаха развоя на мача и спечелиха с 2:1.

Втори състав на ПАОК от 20:00 часа днес ще играе срещу нидерландския Витес (Арнем), пак на терена в Хорст.

В четвърти пореден подгряващ мач в Нидерландия тимът от Солун превъзхождаше сериозно преди почивката и логично излезе напред в резултата, благодарение на точно изпълнена дузпа от австриеца Щефан Шваб в 28-ата минута. Тя беше спечелена от Брандон Томас, който навлезе в наказателното поле и беше подкосен.

В 37-ата минута Десподов създаде чудесна ситуация за своя тим, за да стане 2:0. Той тръгна по фланга, но в един момент се спря и центрира остро и диагонално в наказателното поле. Константинос Кулериакис не очакваше топката да мине, а и вратарят на противника Антони Морис внимаваше и изби. Пет минути по-късно българинът беше здраво сритан от защитник на Юнион Сен Жилоаз за трети път през това полувреме, но пък за първи път съдията реагира и даде фаул. След почивката белгийците подобриха представянето си и обърнаха резултата с голове на Дейвид Промис в 50-ата минута и Елтън Кампангу в 66-ата.

Към 20:16 на 22.07.2024 Новините от днес