site.btaПирин Благоевград надделя минимално над Банско в предсезонна проверка

Пирин Благоевград надделя минимално над Банско в предсезонна проверка
Снимка: Красимир Николов/БТА

Пирин Благоевград победи Банско с минималното 1:0 в последната контрола от лятната си предсезонна подготовка.

Голът на победата падна в 44-ата минута, след ефектно изпълнение с глава на новото попълнение Валентин Йосков.

Първата част беше двуостра, като и двата отбора създаваха ситуации за гол. Преди гола в края на полувремето, удобни положения да отбележат имаха Динев и голмайстора Йосков.

Поради контузия, в 20-та минута Христо Петров беше заменен преждевременно от Мартин Георгиев.

През втората част, за втори жълт картон беше изгонен халфът на домакините Роман Родопски.

Най-чистите положения след полувремето в полза на Пирин се откриха пред Шахалил и Ботнари, а Евгени Георгиев стреля опасно от фаул в самия край на срещата.