site.btaЛидерът в схемата Бен Шелтън отпадна от турнира по тенис в Майорка

Лидерът в схемата Бен Шелтън отпадна от турнира по тенис в Майорка
AP Photo/Jean-Francois Badias

Бен Шелтън отпадна от турнира по тенис на трева в Майорка (Испания). Поставеният под номер 1 американец загуби драматично с 3:6, 6:3, 6:7 (8) срещу Пол Джъб, който се намира на 289-то място в световната ранглиста.

В тайбрека на третия сет Шелтън отрази три мачбола и след това на свой ред изпусна един, а британският квалификант приключи двубоя при четвъртата си възможност за два часа и 45 минути.

На полуфиналитне 24-годишният Джъб ще се изправи срещу Себастиан Офнер. Австриецът победи с обрат 3:6, 7:5, 6:3 американеца Алекс Микелсен.

В другия полуфинал ще се срещнат Алехандро Табило и Гаел Монфис. Поставеният под номер 4 в схемата чилиец Табило се справи с чеха Якуб Меншик след 6:4, 6:4, докато шестият в основната схема французин Монфис елиминира испанеца Роберто Баутиста-Агут след три сета - 6:3, 4:6, 6:4.

Към 16:24 на 30.06.2024 Новините от днес