site.btaАлександър Зверев е недоволен от програмата на турнира по тенис в Хале, защото съвпада с двубой на Германия на Евро 2024

снимка: Friso Gentsch/dpa via AP

Футболният фен Александър Зверев не е доволен от програмата на турнира по тенис на тревни кортове в Хале в сряда, защото най-вероятно няма да му позволи да гледа мача на Германия от Евро 2024 срещу Унгария.

Германецът, който е олимпийски шампион от Токио 2020, се изправя срещу италианеца Лоренцо Сонего в четвъртия и последен двубой на централния корт по-късно днес. Мачовете в Хале започват около обяд, а футболният мач в Щутгарт започва в 19:00 часа, като Зверев вероятно ще бъде на корта тогава.

"Това определено не беше моето желание. Ако можех да решавам, щях да го направя по различен начин. Честно казано, не беше умно от страна на организаторите. Ако не играех, нямаше да гледам тенис мач, а футбол", каза вицешампионът от Откритото първенство на Франция след победата над Оскар Оте в първия кръг.

Домакините отговориха, че са поставили Зверев последен в програмата, за да му дадат достатъчно време за почивка след мача във вторник.

Но организаторите в същото време рекламират публично гледане на футболния двубой на Германия точно зад тенис кортовете, което трябва да остави зрителите пред трудно решение какво да изберат.

Към 09:20 на 03.07.2024 Новините от днес