site.btaФлорида се наложи над Ню Йорк Рейнджърс и поведе във финала на Източната конференция на НХЛ

снимка: АР, Frank Franklin

Гол на Антон Лъндел доближи Флорида Пантърс до финала за Купа „Стенли“, след като той се разписа при 9:38 минути оставащи в третия период за победа с 3:2 над Ню Йорк Рейнджърс в мач 5 от финала на Източната конференция.

Така Пантерите вече имат аванс от 3:2 успеха в серията и те могат да постигнат своето трето участие във финала за Купа „Стенли“ в историята на отбора, като спечелят мач номер 6 в събота в Сънрайз, Флорида. След спечелването на Президентския трофей, за да запазят шансове от Рейнджърс се надяват да си върнат серията до Ню Йорк за игра 7 в понеделник.

Крис Крейдър от Ню Йорк вкара гол с ръка при изминали 2:04 минути във втория период, а Густав Форслинг от Флорида изравни малко след това.

Попадения на Лъндел и Бенет в третия период дадоха на Пантерите така важния успех, като гост. Алексис Лафрениере 50 секунди преди края намали изоставането на Рейнджърс, след като вратарят Шестьоркин беше заменен за допълнителен нападател.

Сергей Бобровски направи 25 спасявания за Флорида.