site.btaГеорги Миланов и Динамо (Букурещ) оцеляха в румънската Лига 1 след равенство във втория плейофен мач

снимка: фейсбук-профил на Dinamo Bucuresti

Динамо (Букурещ) с българския полузащитник Георги Миланов в състава си измъкнаха 0:0 при гостуването на втородивизионния Чиксереда (Меркуря Чук) в плейоф за запазване на място в румънския футболен елит. И след победата с 2:0 в първата среща "кучетата" ще играят и догодина в Лига 1.

Георги Миланов започна като титуляр в срещата и остана на терена до 74-ата минута, когато беше заменен от Кристиян Костин. Договорът на българския халф изтича с този мач и до дни трябва да стане ясно дали двете страни ще постигнат ново споразумение за удължаване.

През първото полувреме мачът беше предимно позиционен, без кой знае какви вихрени атаки, явно заради залога и за двата отбора. Точно в продължението на първата част домакините – които никога не са играли в Първа лига на Румъния, можеха да открият резултата, но Бенямин Бабати пропусна сам срещу вратаря Голубович.

След почивката домакините се впуснаха в атаки и изтърваха невероятна поредица от страхотни възможности. Атакуваха смело, почти половин час превърнаха полето на Динамо в истинска обсадена крепост, но нямаха яснота в края как да вкарат гол. Удари на Бабати, Чурос, Андерсон Сеара – чийто изстрел беше избит от вратаря в ъглов удар, бяха само част от възможностите. В последните десетина минути отново имаше поредица изстрели, но в крайна сметка нулевото равенство остана на терена.

Така бившият треньор на Ботев (Пловдив) Желко Копич, както и Миланов, изпълниха задачата да оставят Динамо (Букурещ) в елита, след като взеха отбора от последното 16-о място. В другата среща за влизане/оставане в елита Ботошани запази мястото си в Лига след след 1:0 и 0:0 над идващия от втора лига Миовени.

Към 04:33 на 23.07.2024 Новините от днес