site.btaУчилище „Св. св. Кирил и Методий“ в Бостън отбеляза своята 25-а годишнина
Българско училище „Св. св. Кирил и Методий“ в Бостън отбеляза своя 25-и рожден ден със серия от събития. Това стана ясно от публикация във Фейсбук страницата на образователното средище.
Отбелязването на годишнината на учебното заведение започна със среща на училищните ръководители, Българския център и Българската църква в Бостън.
„Посрещнахме и представихме училището на първите пристигнали официални гости - г-н Георги Панайотов, извънреден и пълномощен посланик на Република България във Вашингтон, и г-жа Райна Манджукова, изпълнителен директор на Агенцията за българите в чужбина“, написаха от училището в социалната мрежа.
Второто събитие по случай 25-годишнината беше среща и вечеря с местните бизнеси, от които много са дългогодишни дарители, спонсори и съмишленици на училището и Българския център.
„Благодарим на г-н Георги Панайотов, извънреден и пълномощен посланик на Република България във Вашингтон, на г-н Ангел Ангелов, генерален консул на Република България в Ню Йорк, и на г-жа Райна Манджукова, изпълнителен директор на Агенцията за българите в чужбина, че се включиха и в тази среща и се запознаха с хората, чиито сърца са широки и безспирно бият за нуждите на училището и центъра!“, заявиха от просветното средище.
„Събитията, концертите и сградата на нашето училище и общност са възможни благодарение на вашата щедрост, ангажираност и отговорност. Благодарим ви от сърце, че подкрепяте нашите каузи и ни помагате да продължаваме нашата мисия за поддържане и разпространение на българския език и култура!“, добавиха от училището.
Третото събитие по случай 25-годишнината на учебното заведение беше среща форум с преподаватели от Кейп Код и гости от Малко българско училище в Чикаго.
Както БТА писа, Българското неделно училище „Св. св. Кирил и Методий“ в Бостън, Масачузетс, е създадено през 1999 г. от родолюбиви българи с цел запазване на българския език и култура зад граница. Училищната програма предлага изучаване на български език, литература и история, както и разнообразни извънкласни дейности като вокално пеене, изобразително изкуство, фолклорни танци и празнични работилнички, свързани с обичаите и културата на България. Училището работи по програмата на МОН (Министерство на образованието и науката) и свидетелствата за проведеното обучение се признават в България.
/ИКВ/
news.modal.header
news.modal.text