site.btaЛинкълн Ред Импс спечели шампионската титла на Гибралтар за четвърта поредна година, Кун Теменужков пропусна решителния мач

cнимка: фейсбук-страница на Линкълн Ред импс (архив)

Линкълн Ред Импс стана шампион на Гибралтар за четвърти пореден сезон, след като в среща от последния кръг на местното първенство удържа 1:1 срещу големия си съперник Сейн Джоузеф. Българският нападател Кун Теменужков не беше в групата за мача заради разтежение, а последно беше на терена приуспеха с 3:0 над Магпайс миналата седмица, когато вкара и гол.

Така след 25 кръга "червено-черните" от Гибралтар завършиха на върха с 65 точки, с 2 пред Сейнт Джоузеф. Титлата е общо 28-а за тима в цялата му история. Трети се нареди съставът на Магпайс с 46, а Линкълн Ред Импс изпраща чудесен сезон, тъй като две седмици по-рано спечели и купата на британската територия на Иберийския полуостров.

Срещата премина с много емоции и за двете публики, като Сейнт Джоузеф поведе в резултата преди почивката. Пабло Родригес направи 1:0 в 28-ата минута, след като беше изпуснат от защитниците на Линкълн.

През второто полувреме шампионите имаха много трудности, а отгоре на всичко бяха намалени до 10 човека, когато Манди Соса получи втори жълт картон за фаул срещу Кристиан Аснар и беше изгонен. И въпреки това, когато течеше 89-ата минута, резервата Хуанфри изравни. Съдията даде 9 минути добавено време, като се играха 10 и половина, но тимът на Линкълн издържа финалния натиск на противника.

Така отборът очаква жребия за първия квалификационен кръг в Шампионската лига, който ще се тегли на 18-и юни.

Към 08:11 на 23.07.2024 Новините от днес