site.btaНосителят на трофея Лудогорец достигна до лесна победа срещу Хебър на полуфиналите за купата на България

Първи полуфинален мач в турнира за купата на България по футбол:

Лудогорец - Хебър      4:0 (2:0)
голмайстори: 2:0 Рик Джонатан 4, 22, 3:0 Диниш Алмейда 55, 4:0 Спас Делев 80
жълти картони: Бърнард Текпетей (Лудогорец), Архан Исуф (Хебър)
главен съдия: Владимир Вълков
"Хювефарма Арена", Разград
състави
Лудогорец: Симон Слуга, Антон Недялков (46-Дени Групер), Диниш Алмейда, Якуб Пьотровски (71-Ивайло Чочев), Рик Джонатан (59-Спас Делев), Квадво Дуа (71-Матиас Тисера), Франсиско Гомес (59-Георги Терзиев), Сонко Сундберг, Педро Нареси, Бернард Текпетей, Тодор Неделев
Хебър: Петър Дебърлиев, Жоао Сеско (60-Георги Каракашев), Стефан Цонков, Божидар Пенчев, Йоан Н'зи (46-Ангел Бастунов), Архан Исуф, Красиан Колев (60-Стилиян Тисовски), Георги Вълчев, Октай Хамдиев (46-Николас Пенев), Атанас Кабов, Шейх Диаманка (45-Олексий Збун)

Лудогорец победи лесно с 4:0 у дома Хебър в първи полуфинален двубой от турнира за купата на България.

Носителят на трофея от миналия сезон успя да вземе аванс в резултата още в четвъртата минута на мача. Франсиско Гомес центрира и топката достигна до Рик Джонатан и той откри резултата с точен изстрел във вратата на гостите.

Четири минути след това Бърнард Текпетей шутира, но ударът му беше отбит от вратарят Петър Дебърлиев.

В 22-вата минута фаворитът в турнира достигна до втория си гол. Педро Нареси, Квадво Дуа и Якуб Пьотровски комбинираха бързо, а полският национал подаде за Джонатан, който вкара още едно попадение във вратата на Хебър.

Пет минути по-късно Архан Исуф опита техничен удар, но топката излезе в аут, а малко след това шут на Шейх Диаманка от чиста позиция не намери целта.

Последва пропуска на Пьотровски, а в 40-ата минута Дебърлиев отби опит за попадение на Квадво Дуа.

В 55-ата минута на срещата "зелените" достигнаха до трети гол. Тодор Неделев центрира от ъглов удар, а Педро Нареси отклони за Диниш Алмейда, който от близко разстояние също се разписа във вратата на гостуващия отбор.

Десет минути преди края на редовното време Спас Делев с добавка оформи крайното 4:0, след като Дебърлиев беше отбил шут на Матиас Тисера.

В самия край на срещата Георги Терзиев би с глава в напречната греда на вратата на Хебър, който за първи път в историята си достигна до тази фаза на турнира.

Лудогорец победи същия съперник като гост с 2:0 в първенството само преди четири дни.

Срещата-реванш между двата отбора е през следващата седмица в Пазарджик.

Към 16:04 на 04.05.2024 Новините от днес