site.btaСерхио Гарсия спечели Гран при на Америките в Мото 2, Давид Алонсо триумфира в Мото 3

Серхио Гарсия / снимка: АП/Eric Gay

Испанецът Серхио Гарсия от Мт Хелметс спечели Гран при на Америките в Мото 2, което се проведе на пистата в Остин, щата Тексас.

За 20-годишния испанец това е първа победа в кариерата в Мото 2. Той я постигна в жестока конкуренция с американския представител в класа Джо Робъртс от ОнлиФенс Американ Рейсинг. На финала разликата между двамата бе едва 0.492 секунди.

Трети на 3.293 секунди финишира испанецът Фермин Алдегер от Бета Тулс Спийд Ъп Рейсинг.

Победата изкачи Гарсия на първо място в класирането при пилотите. След три старта испанецът има 51 точки. Втори с 49 е Джо Робъртс, докато третото място с по 38 точки поделят испанците Алонсо Лопес (Бета Тулс Спийд Ъп Рейсинг) и Арон Канет (Фантик Рейсинг).

В по-долния клас Мото 3 победата грабна Давид Алонсо. За колумбийския пилот на Валреса Аспар това бе шеста победа в кариерата. Той завъртя 14 обиколки за 31:38.427 минути и бе без никаква конкуренция.

Втори на 5.163 секунди остана Даниел Олгадо (Ред Бул КТМ). Испанецът премина през финалната линия с нищожните 0.013 секунди преднина пред  сънародника си Анхел Пикерас (Леопард Рейсинг). За новобранеца Пикерас това е първи подиум в Мото 3 в кариерата, като за него той се пребори с японеца Руйсей Яманака (МТ Хелметс).

В класирането след три кръга начело с 65 точки е Олгадо, следван на две точки от Алонсо. Трети само с 28 точки е австралиецът Джоел Келсо от БОЕ Моторспорт.

Към 12:07 на 01.05.2024 Новините от днес