site.btaФиналните плейофи от женския шампионат по волейбол започват на 17 април

Финалните плейофи от женския шампионат по волейбол започват на 17 април
снимка: БТА

За трета поредна година ЦСКА и Марица Пловдив ще си оспорват първото място в Национална Волейболна DEMAX+ лига (жени). Финалният плейоф ще се реши в три победи от пет срещи, като битката започва на 17 април, а най-късно шампионът ще бъде определен на 25 април, ако се стигне до пети мач. Българска национална телевизия ще предава всички срещи от решителната за титлата серия (17, 18, 21, 22 и 25 април).

"Червените" си осигуриха трети пореден финал след драматична и много оспорвана полуфинална серия срещу Левски София. ЦСКА обърнаха "сините" от 0:2 до 3:2 гейма (18:25, 22:25, 28:26, 27:25, 16:14). Така двата тима изиграха втори пореден петгеймов мач. Левски отстъпи в първия мач като гост с 0:3, но след това на свой терен изравни серията след 3:2.

Настоящият шампион Марица си осигури място във финала, след като отстрани Славия след 2:0 победи без да загуби гейм. Преди това "жълто-сините" завършиха като първи в редовния сезон и това им дава домакинско предимство в елиминационната серия.

Столичният сблъсък между Левски София и Славия ще определи за първа година бронзовият медалист в шампионата при дамите. Двубоите за третото място ще се проведат по системата 2 победи от 3 мача. В програмата са заложени за 16, 18 и евентуално 20 април.

Към 23:17 на 13.05.2024 Новините от днес