site.btaФиорентина взе гол преднина срещу Аталанта за Купата на Италия

Фиорентина взе гол преднина срещу Аталанта за Купата на Италия
Снимка: Massimo Paolone/LaPresse via AP

Роландо Мандрагора вкара единствения гол и Фиорентина победи Аталанта с 1:0 в първи мач от полуфиналите на турнира за Купата на Италия по футбол, с което тимът от Флоренция направи решаваща крачка към втори пореден двубой за трофея.

Реваншът е насрочен за 24 април в Бергамо. В другия полуфинал Ювентус взе аванс от 2:0 срещу Лацио.

През миналата година Фиорентина загуби финала срещу Интер, а Аталанта бе победен през 2019 и 2021 от Лацио и Ювентус. За последно "виолетовите" са взимали купата през 2001, докато тимът Бергамо е носител на трофея през 1963.

Фиорентина доминираше в първия полуфинал между двата отбора и взе преднина в 31-та минута. Това се случи след шут на Мандрагора от около 30 метра, попаднал в горния ляв ъгъл след рикошет в страничната греда. Аталанта пък натисна през второто полувреме, но така и не успя да изравни.

Към 14:34 на 23.07.2024 Новините от днес