site.btaМарица се класира за финала в женското първенство по волейбол

Марица се класира за финала в женското първенство по волейбол

Марица Пловдив се класира за финала в женския шампионат по волейбол. Във втора среща от полуфиналите пловдивчанки се наложиха лесно 3:0 (25:20, 25:18, 25:12) като гости на Славия.

Шампионките нямаха проблеми в зала "Панайот Пондалов" и ще участват на финал за десета поредна година след 2:0 успеха в серията.

Марица поведе в резултата след 25:20 в първата част и затвърди превъзходството си при 25:18 във втората. Третият гейм беше най-силен за възпитаничките на треньора Борислав Крачанов и приключи при 25:12.

Втори полуфинални мачове от женския шампионат по волейбол на България (играе се до две победи от три мача):

Славия - Марица Пловдив      0:3 (20:25, 18:25, 12:25)
* Марица спечели серията с 2:0 успеха.