site.btaЮношеският национален отбор на България по футбол до 16 години отстъпи пред Вестфалия във втората контрола

снимка: БФС

Юношеският национален отбор на България до 16 години загуби с 1:5 от връстниците си от германската провинция Вестфалия в приятелски мач, игран в Национална футболна база “Бояна”. В първата проверка между двата състава миналия петък националите надделяха с 2:1.

Във втората контрола обаче българският тим допусна някои колебливи прояви в защита, от които гостите от Бундесрепубликата се възползваха по най-добрия начин. Първите четири попадения в срещата паднаха само след четвърт час игра. Вестфалия поведе в осмата минута чрез Юлиен Бекер, но само 2 по-късно “лъвчетата” изравниха след хубав удар с глава на Франческо Калия, възползвал се от прекрасно центриране на Мартин Пейчев. За съжаление равенството не се запази дълго и в 11-ата минута гостите отново излязоха напред – точен бе Рубен Шнайдер, а в 13-ата отново се разписа Бекер. В 64-ата минута пък Шнайдер отбеляза второто си попадение в двубоя и общо четвърто за Вестфалия, а в добавеното време резервата Люмиер Санто оформи крайния резултат.

Състав на България: Антони Николов, Денислав Величков (71-Николай Николов), Калоян Ангелов (71-Божидар Жечев), Борислав Стоичков (71-Емануил Няголов), Младен Петков (46-Сашо Грънчаров), Симеон Турлаков (59-Веселин Бачев), Валентин Върбанов (59-Максим Минков), Франческо Калия (71-Махир Шерифов), Иван Дейков (59-Александър Георгиев), Мартин Пейчев (71-Георги Ангелов), Иво Мотев (71-Кристиян Михайлов)

Селекционер: Тодор Симов

Към 07:21 на 27.08.2024 Новините от днес