site.btaМарек Юнион Ивкони запазва мястото си в елита на мъжкия волейбол

Марек Юнион Ивкони запазва мястото си в елита на мъжкия волейбол
снимка: БТА архив

Марек Юнион Ивкони ще продължи да се състезава сред най-добрите отбори в българския клубен волейбол, след като победи Миньор Перник с 3:1 (25:23, 22:25, 25:18, 25:18) в мач-плейаут от шампионата.

Марек, който завърши на 11-то място в редовния сезон в Ефбет Супер Волей 23/24 трябваше да извоюва отново мястото си в елита, срещайки в решаващ двубой пернишкия тим, който пък финишира на второ място във Висша лига. В мача, изиграл се в столичната зала "Христо Ботев", отборът на старши треньора Найден Найденов, показа, че заслужава последния билет за елита, надигравайки съперника и показвайки воля и характер в решаващи моменти.

Двубоят започна добре за тима на Миньор Перник, който поведе в началото на първия гейм с 8:4. Перничани продължиха да контролират развоя на гейма до 18:16, когато Марек обърна нещата след серия от 4 точки - 20:18. Въпреки опитите на Миньор да си върне лидерската позиция отново, Марек не позволи това да се случи и взе частта с 25:23.

Миньор обаче се държеше в срещата. Състезателите на Мартин Михайлов демонстрираха борбеност и макар че не успяха да запишат аванс в резултата през целия гейм, след 21:21 спечелиха четири поредни разигравания и изравниха.

Това обаче допълнително мотивира волейболистите на Марек, които в третия гейм подобриха играта си и постепенно натрупаха разлика, за да спечелят с 25:18. Без особени проблеми състезателите на Найденов успяха да вземат и четвъртия гейм в своя полза, при същия резултат (25:18), след като доминираха напълно на игрището и показаха, че заслужават своето място в елита и през следващия сезон.

Към 07:20 на 27.08.2024 Новините от днес