site.btaТреньорът на ВК Нефтохимик 2010 Мартин Стоев: "Срещу Берое излязохме от много трудна ситуация"

Снимка: БТА

Старши треньорът на волейболните шампиони от ВК Нефтохимик 2010 Мартин Стоев говори пред официалния клубен сайт по повод драматичната победа в събота с 3:2 от 0:2 над Берое в първи мач от четвъртфиналните плейофи на първенството.

„Играхме добре до 12:7 в първия гейм. После дойде серията от сервиси на Спас Байрев и мачът се завърза. Смените проработиха и излязохме от много трудна ситуация“, заяви Стоев, за когото това бе трети спечелен тайбрек в рамките на последните пет мача.

„Плейофите са други мачове, там няма значение резултатът по геймове, а само победата. Иначе приключваш“, заключи най-успешният български треньор в модерната ера на този спорт у нас.

Вторият мач от четвъртфиналната серия с Берое е във вторник, 26 март, от 18:30 ч., в зала „Иван Вазов“ в Стара Загора.

Ако Нефтохимик постигне втора победа, се класира за полуфиналите на първенството. В случай на загуби, ще има трети мач в бургаската зала "Младост" на 29 март.

Победителят от този двубой ще срещна спечелелия от двойката Левски - Пирин Разлог, като "сините" спечелиха първия мач с 3:1.

Към 23:53 на 27.04.2024 Новините от днес