site.btaДжордан Киру вкара хеттрик за Сейнт Луис при победата над Минесота в Националната хокейна лига

Снимка: AP Photo/Abbie Parr

Филип Форсберг вкара единствения гол 5:14 минути преди края на мача, а Юсе Сарос записа суха мрежа при успеха на Нешвил над Детройт с 1:0 в редовния сезон на Националната хокейна лига. Това беше 39-ият гол на Форсберг, който се разписва в пети пореден мач, той има 10 попадения в последните си 9 срещи. Алекс Лион направи 32 спасявания за Детройт.

Артьоми Панарин вкара два гола, сред които и победното попадение в продължението за Ню Йорк Рейнджърс, който се наложи над Флорида с 4:3.

Трейвис Конечни отбеляза два пъти, а Тайсън Форстър вкара драматичното победно попадение 89 секунди преди края на мача за Филаделфия срещу Бостън за 3:2. Самуел Ерсон спаси 18 шута за победителите, които загубиха от Бостън преди седмица.

Владислав Гавриков вкара 25 секунди след началото на продължението за Лас Анджелис Кингс за успеха с 473 над Тампа Бей. Стивън Стамкос отбеляза два гола, Брейдън Пойнт записа гол и асистенция за успеха.

Сет Джоунс отбеляза две попадения, както и победното 18 секунди след старта на продължението за Чикаго, който се наложи над домакина Сан Хосе с 5:4. Успехът беше впечатляващ, тъй като гостите изоставаха с 4 гола в резултата. Райън Донато записа гол и асистенция, а Филип Курашев и Тайлър Джонсън добавиха по попадение и асистенция за обрата. Фабиан Цетерлунд вкара два гола и асистенция, Томас Бордело също вкара за Сан Хосе, който допусна седма поредна загуба.

Кал Клътербък отбеляза два пъти в разстояние на малко повече от 3 минути в първата част за успеха на Ню Йорк Айландърс над Уинипег с 6:3. Владислав Наместников също вкара, а другите голове бяха дело на Майсън Ейпълтън и Коул Перфети.

Нилс Хогландер се разписа два пъти за победата на Ванкувър над гостуващия Калгари с 4:2. Джей Ти Милър и Елиас Линдхолм също отбелязаха за успеха, а Елиас Петерсон и Конър Гарланд помогнаха с по две асистенции. Расмус Андерсон и Джоел Ханли бяха точни за Калгари, а вратарят им Джейкъм Маркстьом спря 22 удара.

Брендън Саад вкара победния гол 2:05 минути в продължението за успеха на Сейнт Луис срещу Минесота с 5:4. Джордан Киру вкара хеттрик за Сейнт Луис, който спечели две ценни точки в борбата с Лас Вегас в Западната конференция. Джейк Нейбърс също се разписа за успеха. Марко Роси отбеляза два, а Маркус Йохансон и Брок Фейбър сйко вкараха за Минесота.

Боби МакМан се отчете с два гола и асистенция, Понтус Холмберг вкара два пъти при победата на Торонто над Едмънтън с 6:3. Уилям Ниландер и Астън Матюз добавиха по попадение и асистенция. Иля Самсонов спаси 31 удара към вратата си, докато не се контузи в третия период. Зак Хаймън вкара за Едмънтън, Кори Пери и Беон Драйсатъл също се разписаха.

Джак Айхел вкара два гола за Лас Вегас при успеха срещу Колъмбъс к 4:2. Иван Барбашев и Павел Дорофейев също вкараха, а Адин Хил спря 12 шута.

Матю Джоузеф и Томас Чабът помогнаха с гол и асистенция на Отава за победата над Ню Джърси с 5:2. Брейди Ткачук завърши с две асистенции, а Йонас Корписало направи 18 спасявания за Сенаторите, докато головете за Ню Джърси бяха дело на Йеспер Брат и Томаи Ношек. Отава изоставаше в резултата с 1:2, но вкара три гола само за 5 минута във втория период.

Към 19:27 на 27.04.2024 Новините от днес