site.btaБългария приключи с поражение участието си на Световното първенство по хокей на лед за юноши до 18 години

снимка: БФХЛ

Националният отбор на България по хокей на лед за юноши до 18 години допусна  загуба в последния си мач от Световното първенство в Дивизия II, група "В" в испанския град Пучерда. В петата си среща от турнира "трикольорите", водени от треньора Дерек Айслер,  допуснаха обрат от 1:0 до 1:3 срещу Австралия.

Антъни Тодоров изведе българския отбор напред в резултата в осмата минута на първата третина, но австралийците направиха обрат в последния период. Попадения на Мак Тътън, Хю Кембъл и Рубен Налос в последните девет минута от мача обърнаха изцяло развоя на събитията на леда.

България завършва с 8 точки на трето място в крайното класиране, след като изгуби шансове за промоция в група "А" на Дивизия II през следващата година.

Лидерът в подреждането Китай има 12 спечелени точки.

Към 02:57 на 27.08.2024 Новините от днес