site.btaЛевски победи Спортист Своге в контрола с гол на завърналия се в игра Билал Бари

Снимка: БТА

Отборът на Левски се наложи над втородивизионния Спортист Своге с 1:0 в контрола, играта на стадион "Виваком Арена - Георги Аспарухов". Единственото попадение за "сините" вкара нападателят Билал Бари в 39-ата минута на мача. Той бе точен с глава след центриране на Патрик Мислович от корнер.

Тази контрола беше тест за нападателя, който не е играл в официален мач за Левски повече от година и половина. Бари претърпя две операции, но продължава да изпитва болки в крака, а треньорът на тима Николай Костов иска да види дали може да разчита на него. Публиката посрещна изключително радушно един от любимците си, като след попадението му скандираше: "Едно, две, три, Билал Бари".

Срещата се игра в две полувремена по 35 минути. Още в началото на мача Фабио Лима получи разтежение и бе заменен от Джавад Ел Джемили.

Бари бе фаулиран на границата на наказателното поле в 27-ата минута, като Ел Джемили вкара веднага след това гол, но той не бе зачетен, тъй като бе прозвучал сигнал за пряк свободен удар. Гостите от Своге също имаха положения в мача да изравнят резултата, но стреляха покрай вратата.

Съставът на Левски: Николай Михайлов, Дейвид Михалев, Келиан ван дер Каап, Хоакин Фернандес, Цунами, Карлос Охене, Асен Чандъров, Асими Фадига, Фабио Лима, Евертон Бала, Билал Бари (Иван Андонов, Виктор Любенов, Патрик Мислович, Джавад Ел Джемили, Рикардиньо)

Към 05:23 на 24.07.2024 Новините от днес