site.btaЮношеският национален отбор до 17 години загуби драматично от Швеция с гол в добавеното време

Юношеският национален отбор по футбол до 17 години загуби от Швеция с 1:2 в първия си мач от Елитния кръг на квалификациите за Евро 2024.

Българите отстъпиха драматично след гол в добавеното време на минитурнира, който се провежда в Румъния.

След равностойно първо полувреме със ситуации и пред двете врати съставът на България поведе в 52-а минута с гол на нападателя на ЦСКА 1948 Марто Бойчев.

Шведите изравниха шест минути по-късно с попадение на Куси-Асаре от близо след центриране от корнер.

Тимът на Швеция бе по-свежият в заключителните минути и натискът им даде резултат в добавеното време, когато Оке Андерсон реализира победния гол.

Следващият мач на българския отбор е срещу домакина Румъния на 23 март, а третата среща е три дни по-късно срещу Уелс.

Победителите от осемте групи в тази фаза на пресявките, както и седемте най-добри втори селекции в своите потоци ще се класират за финалите на турнира, който ще се проведе в Кипър между 20 май и 5 юни.