site.btaПирин (Благоевград) навакса два гола пасив, за да стигне до точка при гостуването си на Крумовград

Снимка: БТА, архив

Първенство на България по футбол, среща от 25-ия кръг на Първа лига между отборите на ФК Крумовград и Пирин (Благоевград):

Крумовград – Пирин (Благоевград) 2:2 (2:1)

голмайстори: 1:0 Диего Рапосо 7, 2:0 Джунейт Али 11, 2:1 Андрей Йорданов 45+4 – дузпа, 2:2 Венцислав Бенгюзов 83

стадион: Футболен комплекс "Никола Щерев-Старика", гр. Пловдив

главен съдия: Стоян Арсов, гр. София

жълти картони: Серкан Юсеин, Клайдер Машедо, Калоян Пехливанов, Матей Шимич (Крумовград); Юго Комано, Христо Попадийн, Виталийс Ягодинскис (Пирин Благоевград)

състав на Крумовград: Янко Георгиев, Калоян Пехливанов (64 - Жак Пехливанов), Матей Шимич, Клайдер Машедо, Джунейт Али, Момчил Цветанов, Ренан Арияш, Диего Рапосо (64 - Юго Озе), Димитър Тонев, Серкан Юсеин (46 – Октай Юсеин), Александър Колев

състав на Пирин (Благоевград): Максим Ковальов, Айуб Абу, Андрей Йорданов, Асен Дончев (69 - Венцислав Бенгюзов), Виталийс Ягодинскис, Данило Полонский (90+2 - Станислав Костов), Иван Тасев, Юго Комано, Христо Попадийн (90+2 – Евгени Георгиев), Арно Лузайадио, Лазар Боянов

Отборът на Пирин (Благоевград) навакса два гола пасив, за да стигне до равенството 2:2 при гостуването си на Крумовград в среща от 25-ия кръг на Първа лига. Новакът в елита реализира две попадения до 11-ата минута, след като точни бяха Диего Рапосо и Джунейт Али, а в 43-ата минута Александър Колев уцели и греда. В добавеното време на първата част Андрей Йорданов бе точен от дузпа за Пирин, отсъдена за нарушение срещу Данило Полонский. "Орлетата" измъкнаха точката с гол на Венцислав Бенгюзов в 83-ата минута.

Крумовград остава непобеден от началото на пролетния дял на шампионата и запазва осмата си позиция в класирането с актив от 35 точки, колкото има и седмият Арда (Кърджали). Пирин е 14-и в подреждането с 22 точки.

Домакините стартираха по-активно двубоя и още в четвъртата минута първи застрашиха противниковата врата. Капитанът на Пирин Христо Попадийн сбърка пред собственото наказателно поле и Димитър Тонев отправи фалцов удар с левия крак, но встрани от целта.

Три минути по-късно играчите на Станислав Генчев поведоха в резултата. Калоян Пехливанов намери Александър Колев с прецизно подаване зад защитата на "орлетата", голмайсторът на Крумовград свали с гърди към Диего Рапосо, който овладя и веднага шутира неспасяемо в долния ляв ъгъл на Максим Ковальов за 1:0. Първоначално страничният арбитър вдигна флага си за засада на Колев, но след преразглеждане на ситуацията с помощта на системата ВАР попадение бе признато.

Само минута след това домакините реализираха втори гол. Арно Лузайадио не се справи при опит за изчистване с глава след центриране отдясно и топката попадна в Джунейт Али, чийто завършващ удар с левия крак рикошира в тялото на Лазар Боянов и влетя в мрежата на Пирин – 2:0.

В 21-ата минута отборът на Крумовград можеше да остане в намален състав. Серкан Юсеин застъпи Асен Дончев в центъра на терена, за което получи жълт картон. Главният съдия Стоян Арсов бе извикан да разгледа ситуацията на ВАР-монитора за потенциален червен картон, но арбитърът прецени, че полузащитникът на Крумовград не трябва да бъде изгонен от игра.

В 27-ата минута Александър Колев можеше да направи резултата класически с плътен изстрел в долния десен ъгъл след разбъркване при изпълнение на корнер, но Максим Ковальов реагира и изби.

В 38-ата минута централният защитник на домакините Матей Шимич се озова на стрелкова позиция около границата на наказателното поле и отправи опасен шут от въздуха, който обаче мина покрай вратата.

Пет минути по-късно вратарят на Пирин трябваше да се намесва при коварен удар на Момчил Цветанов от близка дистанция. След последвалия корнер защитата на "орлетата" отново не успя да се справи с изчистването и остави Александър Колев да стреля с глава, но топката срещна гредата.

Във втората минута от добавеното време на първата част гостите от Благоевград получиха право да изпълнят дузпа. Данило Полонский залъга Калоян Пехливанов в наказателното поле на Крумовград и бе фаулиран, а главният съдия не се поколеба да посочи бялата точка. Андрей Йорданов се зае с изпълнението на наказателния удар и не сбърка, за да намали изоставането на своя отбор – 1:2.

Минута след подновяването на играта през втората част играчите на Олександър Бабич пропуснаха добра възможност да изравнят. Асен Дончев центрира по земя от десния фланг към Данило Полонский на далечната греда, но украинецът не успя да уцели вратата.

В 51-ата минута техничен удар на Александър Колев с десния крак от около 20 метра мина встрани от целта. Тринадесет минути след това и влезлият като резерва на почивката Октай Юсеин шутира неточно.

В 75-ата минута "орлетата" стигнаха до още един изгоден шанс за гол. Арно Лузайадио се оказа на върха на атаката при центриране отляво, но не съумя да нанесе достатъчно силен завършващ удар и Янко Георгиев спаси.

В 83-ата минута все пак Пирин изравни. Влезлият като резерва през втората част Венцислав Бенгюзов получи отляво в наказателното поле на Крумовград и отправи прецизен удар по диагонала, който не остави шансове на стража на домакините – 2:2.

До края на мача домакините имаха две възможности да стигнат до успеха, но изстрели с глава на Александър Колев и Юго Озе минаха над напречната греда и така срещата завърши при равен резултат.