site.btaЛевски се наложи над ЦСКА във волейболното дерби при мъжете, Нефтохимик 2010 спечели бургаския сблъсък

Снимка: БТА

В най-оспорвания мач Левски спечели срещу ЦСКА с 3:2 (17:25, 25:22, 24:26, 25:22, 16:14) в зала "Васил Симов". Това беше най-трудния успех на тима на "сините" срещу вечния съперник за първенство, като досега имаха два успеха с 3:0. ЦСКА започна много по-добре мача и спечели убедително първата част. Левски изравни резултата и водеше в третата част, но тимът на Александър Попов я спечели в края с 26:24. Тимът на Николай Желязков отново изравни геймовете, а в тайбрека се наложи най-вече заради отличното включване на разпределителя Симеон Николов. Левски изпусна четири мачбола, но затвори мача при петия след грешка на Вълчев от ЦСКА при атака. Симеон Николов и Владимир Гърков отбелязаха по 21 точки за "сините", Страхиня Бързакович от ЦСКА бе най-резултатен в мача с 25.

Монтана се наложи над Берое като гост с 3:1 (23:25, 25:17, 25:16, 30:28). Четирима играчи на Монтана завършиха с двуцифрен брой точки, като най-резултатен б3е Вълчак с 18. Спас Байрев от Берое също отбеляза 18.

В дерби на дъното Добруджа надигра младия тим на Хебър с 3:1 (18:25, 25:18, 25:17, 25:18). Уускари реализира 28 точки за тима от Добрич, Иванов добави 25. Калоян Вълчинов вкара 18 за Хебър. С успеха Добруджа изпревари Хебър в класирането и е на десето място.

Пирин Разлог победи Марек Юнион-Ивкони също с 3:1 (25:12, 25:16, 20:25, 25:19). Мариян Наков се отчете с 26 точки за успеха на тима от Разлог, Цветелин Цветанов реализира 23 за Марек.

Черно море се наложи над аутсайдера Раковски 1964 с 3:1 (25:23, 22:25, 25:20, 25:16). Тупузлиев се отчете с 18 точки за успеха.

Бургаското дерби между шампиона Нефтохимик 2010 и лидера Дея спорт бе най-продължителният мач в кръга, като в крайна сметка се наложи тимът на Мартин Стоев с 3:2 (25:17, 25:21, 24:26, 23:25, 16:14). Нефтохимик поведе с 2:0 и бе близо до затварянето на мача с чист успех, но отстъпи в третата част с 24:26. Стигна се до тайбрек, който тимът все пак спечели с 16:14. Розалин Пенчев бе най-полезен за шампионите с 28 точки, Лукас Мадалос отбеляза 24 за Дея спорт, а Валентин Братоев завърши с 19 за носителя на Купата на България.

На четвъртфиналите на първенството двойките ще бъдат Дея спорт - Черно море, Левски София - Берое, Нефтохимик 2010 - Пирин Разлог и Монтана - ЦСКА. Играя се до две победи от три мача, като първите срещу са следващия петък.