site.btaЛудогорец спечели убедително срещу Локомотив София, Квадво Дуа с два гола и две асистенции

снимка: БТА/Мехмед Азиз

Среща от 25-ия кръг на efbet Лига:

Лудогорец - Локомотив София - 6:0 (3:0)
голмайстори: 1:0 Квадво Дуа 2, 2:0 Ивайло Чочев 38, 3:0 Бърнард Текпепей 43, 4:0 Квадво Дуа 53-дузпа, 5:0 Руан Круз 57, 6:0 Аслак Фон Витри 88
стадион: Хювефарма Арена
главен съдия: Георги Давидов
жълти картони:
- Локомотив:  Селсо Рапосо, Диого Тешейра, Гонсало Кардосо
състави:
Лудогорец: Серджио Падт, Диниш Алмейда, Якуб Пьотровски (63-Педро Нареси),  Рик Джонатан (63-Кайо Видал), Квадво Дуа, Аслак Фон Витри, Сон (63-Дени Групер), Ивайло Чочев, Ноа Сонко Сундберг (71-Георги Терзиев), Бърнард Текпетей (71-Раи), Руан Круз

Локомотив Сф: Александър Любенов (52-Жарко Истатков), Бруно Франко,  Стефан Ламбезе, Красимир Станоев, Диме Димов, Диого Тешейра, Гонсало Кардосо, Антони Иванов (86-Улрих Маи), Селсо Рапосо (62-Лука Иванов), Стив Траоре (61-Калоян Кръстев), Карлос Франса

Лудогорец разгроми Локомотив София с 6:0 в мач от 25-ия кръг на efbet Лига.

Раздградчани бяха пълни господари на терена на "Хювефарма Арена" и с лекота се наложиха над съперника, с което са еднолично на върха в класирането с три точки повече от втория Черно море и шест пред третия ЦСКА.

С два гола и две асистенции се отличи нападателят Квадво Дуа, който заслужи признанието Играч на мача.

Още не бе изминала втората минута, когато груба грешка в защита на Красимир Станоев позволи на Руан Круз да изведе Квадво Дуа сам срещу вратаря Любенов и нападателят на Лудогорец откри резултата.

В 38-а минута Ивайло Чочев отблеяза дебютния си гол за Лудогорец след асистенция на Дуа.

До почивката домакините направиха преднината си класическа след нова асистенция на Дуа и попадение на Бърнард Текпетей.

Втората част започна отново с натиск на Лудогорец и в 47-а минута реферът Георги Давидов отсъди дузпа за нарушение на вратаря Александър Любенов срещу Квадво Дуа. При единоборството Дуа неволно удари в главата Любенов и стражът на Локомотив изглежда си глътна езика и за кратко загуби съзнание, а от главата му рукна кръв. След намесата на лекарските екипи вратарят бе изнесен на носилка и откаран в болница.

На мястото на Любенов влезе юношата на клуба Жарко Истатков, но той не успя да спаси удара от бялата точка на Квадво Дуа, който насочи топката в средата на вратата и покачи на 4:0.

В 57-а минута Руан Круз отблизо засече топката за пети път в мрежата на Локомотив.

Крайното 6:0 оформи десният бек Фон Витри, който в 88-а минута не остави шансове на младия вратар на гостите с диагонален удар по тревата от 20-ина метра.

Към 02:13 на 24.07.2024 Новините от днес