site.btaТретодивизионният Саарбрюкен спечели срещу Борусия Мьонхенгладбах и достигна до полуфиналите в турнира за Купата на Германия

снимка: Uwe Anspach /dpa via AP

Третодивизионният Саарбрюкен победи елитния Борусия Мьонхенгладбах с 2:1 като домакин в четвъртфинален двубой от турнира за Купата на Германия по футбол и се класира за полуфиналите, където ще срещне втородивизионния Кайзерслаутерн.

В другия полуфинал от надпреварата един срещу друг ще се изправят лидерът в Бундеслигата Байер Леверкузен и втородивизионният Дюселдорф.

Саарбрюкен продължава с изключителното си представяне в състезанието, след като по-рано отстрани шампиона Байерн Мюнхен и още един тим от Бундеслигата - Айнтрахт Франкфурт.

Домакините и Борусия Мьонхенгладбах си размениха по едно попадение през първото полувреме, а победният гол за Саарбрюкен падна в добавеното време на срещата.

25-годишният полузащитник Робин Хак изведе гостите напред за 1:0 в осмата минута след като бе оставен непокрит, а в 11-ата французинът Амин Наифи изравни за домакините.

Флориан Нойхаус отправи силен удар в 18-ата минута при атака за Борусия Мьонхенгладбах, но не успя да се разпише, а Хак също пропусна нова възможност да донесе преднина за гостите три минути по-късно.

В 52-ата минута и Юлиан Вайгъл пропиля възможност за първодивизионния отбор след изстрел от средно разстояние, който обаче бе блокиран от защитник на домакините. Пак Робин Хак бе близо до гол за Борусия Мьонхенгладбах в 60-ата минута.

Кай Брюнкер реализира победното попадение за Саарбрюкен в третата минута на добавеното време на мача. Фабио Ди Мишел Санчес намери отлично 29-годишния нападател, за когото остана да се разпише за крайното 2:1 в двубоя.

Към 10:19 на 24.07.2024 Новините от днес