site.btaГол на Фабио Лима донесе успеха на Левски при гостуването на Хебър в последния мач от 23-ия кръг в Първа лига

Новото попълнение на "сините" вкара красив гол от над 25 метра, за да донесе победата на своя тим / Снимки: Боян Ботев, БТА

Първенство на България по футбол, последна среща от 23-ия кръг на Първа лига между отборите на Хебър Пазарджик и Левски:

Хебър Пазарджик – Левски 0:1 (0:0)

голмайстор: 0:1 Фабио Лима

стадион: „Георги Бенковски“, Пазарджик

главен съдия: Драгомир Драганов, гр. Варна

жълти картони: Георги Каракашев (Хебър Пазарджик); Кристиан Димитров, Карлос Охене (Левски)

състав на Хебър Пазарджик: Петър Дебърлиев, Жоао Сеско (46 – Шейх Диаманка), Лазар Марин, Георги Вълчев, Стефан Цонков, Георги Каракашев (88 - Красиан Колев), Стилиян Тисовски (46 – Йохан Н‘зи), Архан Исуф, Ангел Бастунов, Николас Пенев (57 – Олексий Збун), Марк-Емилио Папазов (57 – Атанас Кабов)

състав на Левски: Пламен Аднреев, Патрик-Габриел Галчев, Келиан Ван Дер Каап, Хосе Кордоба, Кристиан Димитров (70 – Патрик Мислович), Карлос Охене, Асен Митков (70 - Асими Фадига), Марин Петков, Джавад Ел Джемили, Фабио Лима Коста (92 - Асен Чандъров), Рикардиньо (70 - Илиян Стефанов - 92 - Хоакин Фернандес)

Отборът на Левски постигна пета поредна победа във футболната Първа лига и трета последователна от началото на пролетния дял на шампионата. „Сините“ спечелиха с минималното 1:0 при визитата си на Хебър в Пазарджик в последен мач от 23-ия кръг на първенството. Единственото попадение в срещата реализира Фабио Лима, който вкара красив гол от над 25 метра в 74-тата минута. Малко преди това гол на Ангел Бастунов за домакините бе отменен заради засада.

С успеха играчите на Николай Костов вече са с актив от 44 точки и продължават да заемат четвъртото място в класирането на четири точки зад третия ЦСКА-София. Хебър е 13-и с 23 точки.

Левски започна по-активно срещата на стадион „Георги Бенковски“ и още в третата минута бившият играч на Хебър Карлос Охене пробва силен удар от дистанция, преминал над напречната греда.

След четвърт час игра гостите от столицата пропуснаха отлична възможност да открият резултата. „Сините“ разиграха добре отляво, Марин Петков получи в наказателното поле и подаде към Патрик-Габриел Галчев, който обаче шутира неточно от около 12-13 метра.

Малко след това и Петков пробва да затрудни Дебърлиев с изстрел по диагонала, но топката отново мина встрани от целта.

В 30-ата минута Фабио Лима също отправи неточен далечен удар.

Девет минути по-късно играчите на Николай Костов стигнаха и до първи точен изстрел. Централният защитник Келиан Ван Дер Каап шутира от над 30 метра, но Дебърлиев успя да се намеси и изби в корнер. След неговото изпълнение домакините разгърнаха бърза контраатака, на върха на която се озова Георги Вълчев, но завършващият му удар бе блокиран от Кристиан Димитров.

Шест минути след началото на втората част вратарят на Хебър трябваше да се намесва при силен шут на Марин Петков от границата на наказателното поле.

В 58-мата минута Хебър прати топката в мрежата на Пламен Андреев. Йоан Н‘зи се пребори за топката в центъра на терена и пусна пас към Атанас Кабов, юношата на Левски напредна по десния фланг и подаде към Ангел Бастунов, който реализира за 1:0. Попадението обаче бе отменено заради засада след преразглеждане на ситуацията с помощта на системата ВАР.

Веднага след това шут на Рикардиньо мина на сантиметри от дясната греда на Дебърлиев.

В 73-тата минута Бастунов можеше да вкара отново от границата на наказателното поле, но този път не уцели целта.

В ответната атака Левски поведе в резултата. Новото попълнение на „сините“ Фабио Лима реализира с красиво изпълнение от около 25 метра, с което не остави шансове за реакция на Петър Дебърлиев.

След попадението играчите на Николай Костов затвориха мача и задържаха аванса си, за да запишат пета поредна победа в Първа лига.

Към 23:49 на 08.05.2024 Новините от днес