site.btaДенвър победи Маями в повторение на финалите на НБА от миналата година

Денвър победи Маями в повторение на финалите на НБА от миналата година
Майкъл Портър (ляво) бе най-резултатен за Денвър / Снимка: AP Photo/David Zalubowski

Майкъл Портър вкара 30 точки и спечели 11 борби при победа на Денвър Нъгетс със 103:97 срещу Маями Хийт в повторение на миналогодишния финал в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА).

Маями беше с голямо изоставане в последната четвъртина, но серия от 14:5 доближи Хийт на четири точки, а 10.7 секунди преди края Джими Бътлър вкара кош и разликата стана само две. Никола Йокич обаче отговори с две точни стрелби от нарушение и Нъгетс стигнаха до петата си поредна победа, прекъсвайки идентична серия на Хийт през редовния сезон.

Йокич завърши с 18 точки, 11 борби и седем асистенции, а за Маями най-резултатен бе Бам Адебайо с 22 точки.

Антъни Дейвис вкара 40 точки и спечели 15 борби при победа на Лос Анджелис Лейкърс срещу Вашингтон Уизърдс със 134:131 след продължение. Леброн Джеймс добави 31 точки и е само на девет от това да стане първият баскетболист в историята на НБА с 40 хиляди.

Джордан Пуул вкара 34 точки за Уизърдс, които са с 13 поредни загуби в редовния сезон.

Стеф Къри записа 31 точки и 11 борби при победа на Голдън Стейт Уориърс със 110:99 срещу Ню Йорк Никс в друг мач в четвъртък вечер. Джонатан Куминга допринесе с 25 точки, а най-резултатен за Никс бе Джейлън Брънсън с 27.

Виктор Уембеняма вкара 28 точки и спечели 13 борби за успех на Сан Антонио Спърс със 132:118 срещу Оклахома Сити Тъндър. Той блокира и пет стрелби, а неговият съотборник Девин Васел вкара 28 точки и Спърс спряха серията на Тъндър от шест победи.

Шей Гилджъс-Алекзандър бе най-резултатен за Оклахома Сити с 31 точки.

Към 20:23 на 23.07.2024 Новините от днес